MSD Polska kolejny rok z rzędu utrzymuje prestiżowy status
Vision Group
Woronicza 31/254
02-640 Warszawa Warszawa
visiongroup|visiongroup.pl| |visiongroup|visiongroup.pl
604198300
www.visiongroup.pl
MSD Polska po raz czwarty z rzędu otrzymała prestiżowy status centrum badawczo-rozwojowego, przyznawany przez Ministra Rozwoju i Technologii. Status ten potwierdza nieustanne zaangażowanie firmy w opracowywanie innowacyjnych terapii, prowadzenie badań klinicznych w Polsce oraz znaczący wkład w rozwój polskiej nauki i gospodarki.
Status centrum badawczo-rozwojowego przyznawany jest przedsiębiorstwom prowadzącym badania lub prace rozwojowe, jeśli stanowią one istotne wsparcie naukowe oraz techniczne dla konkretnych branż i specjalizacji, takich jak farmacja, medycyna, energetyka, sektor informatyczno-inżynierski czy fin-tech. MSD jest jedną z 61 firm w Polsce i jedną z zaledwie 4 globalnych firm biofarmaceutycznych, które otrzymały status CBR.
– Utrzymanie statusu centrum badawczo-rozwojowego po raz czwarty z rzędu jest dowodem na nasze niezmienne, głębokie zaangażowanie w rozwój innowacji i badań klinicznych w Polsce. Jesteśmy zdeterminowani, aby nadal odgrywać kluczową rolę we wzroście i rozwoju polskiej gospodarki i wzmacnianiu polskiego systemu ochrony zdrowia. MSD Polska jest jednym z największych podmiotów w dziedzinie badań klinicznych w kraju – obecnie prowadzimy około 150 badań, w których uczestniczy około 3700 polskich pacjentów. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy w czołówce innowacji, wyznaczając wysokie standardy dla branży. Status B + R motywuje nas do jeszcze bardziej wytężonej pracy, a także umożliwia dalszy rozwój badań klinicznych w Polsce i włączanie do nich kolejnych grup pacjentów – powiedział Justin Gandy, dyrektor zarządzający MSD Polska.
MSD aspiruje do roli czołowej firmy biofarmaceutycznej, prowadząc badania kliniczne zarówno w Polsce, jak i na świecie. Nasz kraj jest niezwykle ważnym ogniwem w globalnym procesie badawczo-rozwojowym MSD – pod względem liczby badań prowadzonych przez firmę, Polska zajmuje 6. miejsce w Europie i 11. na świecie. W samym 2023 roku firma MSD Polska przeznaczyła ponad 190 mln złotych na badania i rozwój. W latach 2008–2023 jej łączne inwestycje w sferę B+R, zakup usług marketingowych, a także odprowadzanie podatków do budżetu państwa wyniosły około 3,8 mld złotych.
Aktualnie firma prowadzi w Polsce prace badawczo-rozwojowe w obszarach: onkologii (m. in. rak płuca, czerniak, hematoonkologia, rak piersi, rak głowy i szyi, rak nerki, rak prostaty, nowotwory ginekologiczne, nowotwory przewodu pokarmowego), chorób układu sercowo-naczyniowego (niewydolność serca, hiperlipidemia, nadciśnienie tętnicze płucne), badań nad szczepionkami (HPV, RSV, pneumokoki), leczenia przeciwdrobnoustrojowego (zakażenia bakteryjne i grzybicze, Covid-19, HIV) i chorób autoimmunologicznych (toczeń, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego Crohna).
– Badania kliniczne są kluczowym elementem w procesie rozwoju nowych terapii, które odpowiadają na niezaspokojone potrzeby medyczne. Współpraca z niemal 500 ośrodkami naukowymi w Polsce oraz zaangażowanie Działu Badań Klinicznych MSD Polska przyczyniły się do utrzymania tego prestiżowego statusu. Potwierdzenie statusu centrum B + R jest świadectwem wiedzy i owocnej współpracy naszego utalentowanego zespołu. Ich profesjonalizm i codzienne wysiłki umożliwiły nam znaczący wkład w postęp naukowy w zakresie opieki zdrowotnej podkreśliła Aneta Kwaśnik, Dyrektor Działu Badań Klinicznych w MSD Polska.
Jednym z 10 największych ośrodków na świecie, w których firma prowadzi badania kliniczne, jest Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy (NIO-PIB) w Warszawie. MSD Polska realizuje innowacyjne projekty rozwojowe również w ramach Warsaw Health Innovation Hub – inicjatywy Agencji Badań Medycznych, stanowiącej platformę współpracy podmiotów gospodarczych, publicznych i naukowych.
W Warszawie działa największe spośród sześciu globalnych Centrów Zarządzania Danymi MSD. W jego ramach analizowane są dane z badań klinicznych MSD napływające z ośrodków badawczych ze wszystkich regionów świata. W obrębie Data Management Center działa również jedno z czterech na całym świecie centrów zarządzania danymi z bezpieczeństwa farmakoterapii.
2/3 małych producentów ma problem z płatnościami od kontrahentów
100 zamiast 600 euro.
Już 56 proc. Polaków rozważa zakup samochodu elektrycznego – badanie rankomat.pl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie
– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Handel
Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu

Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.