Komunikaty PR

Polska to dla nas rynek napędzający wzrost

2024-07-22  |  14:00

Momentum Leisure to amsterdamski deweloper i operator parków tematycznych, który od lat sukcesywnie realizuje swoją strategię rozwoju. W Polsce firma zaprojektowała, wybudowała i oddała do użytku już trzy parki Majaland, a obecnie trwają prace koncepcyjne nad czwartym obiektem, który pwostanie w Gliwicach. Firma posiada w sumie ponad 200 hektarów gruntów w Polsce i Rumunii, za pośrednictwem których obsługuje rynek 55 milionów ludzi z obiecującymi prognozami gospodarczymi. Celem Momentum Leisure jest  stać się głównym graczem w branży czasu wolnego w Europie Środkowo-Wschodniej, oferując setki miejsc pracy w regionie.

 

Momentum Leisure jest w pełni sił z bazą kapitałową w wysokości 150 milionów euro. Od momentu powstania, Momentum Leisure postrzega Polskę jako rynek napędzający wzrost. Obecnie firma jest właścicielem i operatorem trzech parków rozrywki w Polsce. W kwietniu 2024 roku ogłosiła rozwój partnerstwa i współpracy z Mitiska-REIM, czwartym parkiem tematycznym, tym razem na południu Polski, sąsiadującym z największym centrum handlowym Mitiska-REIM w Gliwicach. Firma rozpoczęła już etap planowania i projektowania, którego głównym celem jest stworzenie płynnego połączenia między parkiem handlowym a parkiem rozrywki. Po oddaniu parku do użytku Majaland Gliwice stanie się ważnym pracodawcą w regionie – wedle prognoz powstanie tam około 200 miejsc pracy, podobnie jak miało to miejsce w parku w Gdańsku.

 

To ogromne przedsięwzięcie będzie wymagało szerokiej współpracy z polskimi firmami i partnerami, których rola w projekcie jest niezbędna.

 

 

Jestem pewny przyszłości w Europie Środkowo-Wschodniej, mówi Dyrektor Generalny, Wouter Dekkers. „Jestem podekscytowany i zaszczycony możliwością kierowania kolejnym etapem Majaland w Polsce. Naszym celem jest wzbogacenie naszego portfolio i parków o fascynującą rozrywkę i atrakcje dla całej rodziny. Cieszę się, że mogę wnieść swoje 25-letnie doświadczenie w zarządzaniu czasem wolnym w rozwijającej się branży leisure w Polsce. Tym bardziej, że Polska to jeden z kluczowych dla nas rynków w regionie CEE, a potwierdzeniem tego są liczby. Każdy z naszych parków rocznie przyciąga około 300 tyś odwiedzających. Wedle naszych szacunków, Majaland Gdańsk, który został otwarty z końcem czerwca, jeszcze tylko w tym roku odwiedzi około 160 tysięcy gości.” - dodał.

 

 

29 czerwca 2024 roku Momentum Leisure świętowało Wielkie Otwarcie swojego trzeciego parku tematycznego w Polsce, Majaland Gdańsk. Po udanych otwarciach Majaland Kownaty (2018) i Majaland Warszawa (2022) amsterdamski deweloper i operator parków tematycznych umocnił pozycję na rozwijającym się rynku Europy Środkowo-Wschodniej, dodając do swojego portfolio Majaland Gdańsk. Otwarciu towarzyszyły podpisanie dwóch ważnych umów licencyjnych, z Peyo Company  oraz  z Nickelodeon.

 

O Momentum Leisure:

Od 2008 roku Momentum Leisure rozwija i zarządza najwyższej klasy parkami tematycznymi w Europie Środkowo-Wschodniej, dostarczając niezapomnianych wrażeń i wspomnień każdemu, bez względu na wiek. Po odniesionym sukcesie parków Majaland Kownaty (2018) i Majaland Warszawa (2022), Majaland Gdańsk otworzył swoje podwoje w 2024 roku. Strategia rozwoju Momentum Leisure obejmuje otwieranie nowych, zróżnicowanych tematycznie parków, gdzie najważniejsze jest bezpieczeństwo, rodzina, wspólne chwile i zrównoważony rozwój.

Więcej informacji: https://www.momentumleisure.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka BRAK ZDJĘCIA
2024-07-26 | 08:00

2/3 małych producentów ma problem z płatnościami od kontrahentów

Od 26 miesięcy indeks PMI przemysłu utrzymuje się poniżej granicy 50 punktów, co wskazuje na spadek aktywności gospodarczej w tym sektorze. Ograniczenie produkcji idzie w parze ze
Gospodarka BRAK ZDJĘCIA
2024-07-25 | 12:00

100 zamiast 600 euro.

100 zamiast 600 euro. Najczęstsze przyczyny odmawiania przez linie lotnicze wypłaty odszkodowań Podróżowanie samolotem to wygodny sposób przemieszczania się, ale wiąże się z opóźnieniami, odwołaniami lotów
Gospodarka BRAK ZDJĘCIA
2024-07-25 | 10:00

MSD Polska kolejny rok z rzędu utrzymuje prestiżowy status

MSD Polska po raz czwarty z rzędu otrzymała prestiżowy status centrum badawczo-rozwojowego, przyznawany przez Ministra Rozwoju i Technologii. Status ten potwierdza nieustanne

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

DlaWas.info

Krynica Forum 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Grupa PGE wciąż zwiększa wydatki na inwestycje. Po raz pierwszy przekroczyły 4,5 mld zł

W pierwszych sześciu miesiącach br. wydatki inwestycyjne PGE zwiększyły się do poziomu 4,64 mld zł wobec 3,95 mld zł w analogicznym okresie rok wcześniej. Spółka podkreśla, że jest to odpowiedź na dynamiczne zmiany zachodzące na rynku energetycznym i konieczność adaptacji do nowych realiów regulacyjnych. – Nasze najważniejsze inwestycje w drugiej połowie tego roku to zamknięcie finansowania największej, wielkoskalowej morskiej farmy wiatrowej Baltica 2 oraz finalizacja inwestycji w naszym segmencie gazowym – zapowiada Dariusz Marzec, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Transport

M. Lasek: Z rozwojem cargo nie ma co czekać na nowe lotnisko centralne. Zachęty podatkowe mogłyby pomóc

– Istniejąca sieć lotnisk ma duży potencjał dla rozwoju lotniczego cargo – ocenia Maciej Lasek, pełnomocnik rządu ds. budowy CPK. Jego zdaniem świetne możliwości mają dziś m.in. porty lotnicze w Katowicach i Łodzi, nie ma więc co czekać z rozwijaniem cargo na powstanie nowego centralnego lotniska w Baranowie. Wśród działań, które trzeba podjąć, ekspert wymienia m.in. rozbudowę floty cargo w LOT, zachęty podatkowe wpływające na opłacalność transportu lotniczego i usprawnienie systemu odpraw cargo.

Ochrona środowiska

Przez betonozę miasta coraz częściej zmagają się ze skutkami powodzi błyskawicznych. Rozwiązaniem jest zwiększanie terenów zielonych

W ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat średnia temperatura w Polsce wzrosła o 2°C. Każda kolejna dekada jest cieplejsza od poprzedniej, a zmianom tym towarzyszą coraz częstsze i bardziej ekstremalne zjawiska pogodowe. Zespół doradczy PAN ds. kryzysu klimatycznego ocenia, że są one dodatkowo wzmacniane przez lokalne cechy klimatu miejskiego. To prowadzi m.in. do błyskawicznych powodzi wynikających z uszczelniania powierzchni i niedoboru zieleni. – Im więcej terenów zielonych, tym więcej możliwości wsiąkania i retencjonowania wody. Przyszłością są zielone miasta – ocenia hydrolog dr Jarosław Suchożebrski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.