Komunikaty PR

Grupa DGP INFOR ponownie ze wzrostami oglądalności

2024-07-08  |  01:00

Grupa z wynikiem 10,1 mln unikalnych użytkowników i 49,4 mln odsłon awansowała na drugie miejsce w kategorii specjalistycznych treści o tematyce biznesowo-finansowej, ustępując jedynie Grupie WP. To awans o jedną pozycję względem maja.

- Drugi kwartał dla serwisów Grupy DGP INFOR  był bardzo udany To efekt realizacji przemyślanej strategii i kontynuacji dobrych praktyk redakcyjnych. Mocna pozycja w kategorii BFP stanowi wyraz zaufania naszych czytelników do najwyższej jakości przygotowanych treści - podkreśla Łukasz Bielak, redaktor naczelny serwisów internetowych Grupy DGP INFOR.

300% więcej odsłon INFOR.pl. Dziennik.pl z rekordem 

Internetowe serwisy Grupy DGP INFOR to dziennik.pl, gazetaprawna.pl, forsal.pl oraz infor.pl. Najwięcej unikalnych użytkowników (7,9 mln) zgromadził w czerwcu portal infor.pl. Co przełożyło się na spektakularny wzrost r/f liczba odsłon wzrosła trzykrotnie, a o 150% zwiększyła się liczba użytkowników.

Pod względem liczby odsłon liderem pozostaje serwis dziennik.pl publikujący najważniejsze informacje z kraju i ze świata. W czerwcu liczba odsłon wyniosła 33,2 mln i była wyższa o 17% od wyniku uzyskanego w maju Łącznie z czterech witryn Grupy DGP INFOR korzystało ponad 11,2 mln unikalnych użytkowników, a łączna liczba wyświetleń serwisów to niemal 78 mln (kolejno +13% i +85% rdr.).

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Baton lodowy Snickers® Nie rozczarujesz się! Poznaj kampanię kultowego przysmaku Biuro prasowe
2024-07-18 | 13:00

Baton lodowy Snickers® Nie rozczarujesz się! Poznaj kampanię kultowego przysmaku

Słoneczna pogoda i wakacyjny klimat za oknem odwracają Twoją uwagę od piętrzących się dokumentów na biurku? A może myśli same uciekają na plażę i nic na to nie poradzisz?
Gospodarka Czy nowe przepisy budowlane wpłyną na ceny mieszkań
2024-07-18 | 01:00

Czy nowe przepisy budowlane wpłyną na ceny mieszkań

Czy nowe regulacje dotyczące budowy mieszkań, zobowiązujące m.in. do budowy placu zabaw w każdej inwestycji i większego rozrzedzenia zabudowy podniosą koszty realizacji projektów?
Gospodarka Pacjenci chcą powołania zespołu Apteka dla Pacjenta przy ministrze zdrowia
2024-07-17 | 12:55

Pacjenci chcą powołania zespołu Apteka dla Pacjenta przy ministrze zdrowia

Na agendzie publicznej coraz częściej podejmowany jest problem ograniczonej dostępności aptek dla pacjentów, a co za tym idzie – leków i opieki farmaceutycznej. Ostatnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Branża tytoniowa alarmuje o drastycznych podwyżkach akcyzy. Są kilkukrotnie wyższe od zaplanowanych do 2027 roku

Ministerstwo Finansów chce wprowadzić drastyczne podwyżki akcyzy na wyroby tytoniowe. Ich skala ma być kilkukrotnie większa, niż zakładała obowiązująca od 2022 roku mapa akcyzowa, czyli porozumienie wypracowane po długich konsultacjach z rynkiem. Już w przyszłym roku akcyza na wyroby tytoniowe, zamiast o pierwotnie zakładane 10 proc. na wszystkie kategorie wyrobów, ma wzrosnąć: o 25 proc. na papierosy, o 38 proc. na tytoń do palenia oraz o 50 proc. na wkłady do podgrzewaczy tytoniu. Nowością jest objęcie podwyżkami również płynów do e-papierosów, na które w 2025 roku akcyza wzrośnie o 75 proc.

Bankowość

Większość małych i średnich firm przez całą swoją działalność nie zmienia banku. Wysoko oceniają dostępność do usług bankowych

Mikro-, małe i średnie firmy są surowymi recenzentami usług bankowych, ale mimo to ich ocena pozostaje dość wysoka – mówi Wojciech Terlikowski z CBM Indicator. Kredyt bankowy jest drugim – po środkach własnych – najpopularniejszym źródłem finansowania działalności MŚP, ale firmy chętnie korzystają również z kredytów inwestycyjnych czy kart kredytowych. Są zainteresowane także dodatkowymi usługami ze strony banków, np. doradztwem przy pozyskiwaniu środków UE. Ekspert wskazuje, że to przekłada się na lojalność klientów – przedsiębiorcy przywiązują się do banków i rzadko je zmieniają.

Przemysł

W Polsce rośnie tempo robotyzacji. Pod względem zaangażowania robotów w przemyśle przegrywa wyścig z innymi krajami regionu

Z niemal 18 tys. robotów zainstalowanych w sektorze przetwórstwa przemysłowego Polska znajduje się na szóstym miejscu w UE. Jednak na 10 tys. pracowników zatrudnionych w tej branży przypada 54,6 robota, znacznie mniej niż nie tylko na Zachodzie, ale i w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Jednocześnie 76 proc. przedsiębiorców badanych przez Polski Instytut Ekonomiczny zgadza się, że robotyzacja i automatyzacja będzie coraz bardziej stanowiła o przewadze konkurencyjnej firm na rynku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.